Firewall & Antivirüs Çözümleri

Firewall & Antivirüs Çözümleri

Firewall & Antivirüs Çözümleri

FİREWALL ÇÖZÜMLERİ;

İnternetin hızla gelişerek ağ güvenliğini tehdit eden saldırıların çoğalması, firewall ürünlerinin gelişmesini, çok daha özellikli ve yetenekli hale gelmesini sağlamıştır. Özel bir ağa veya herhangi bir ağdan gelebilecek yetkisiz erişimleri engelleyecek şekilde tasarlanmış olan güvenlik duvarları, yerel ağ üzerindeki kaynakları diğer networkler üzerinden gelecek saldırılara karşı koruyan, iç ve dış ağlar arasındaki trafiği, tanımlanan kurallara göre denetleyen yazılımsal veya donanımsal çözümlerdir.

Güvenlik duvarı çözümleri kapsamında;

  • Güvenlik Duvarı (Firewall)
  • VPN (IPSec ve SSL)
  • Saldırı Tespit ve Önleme (IDS/IPS)
  • Web Filtreleme
  • Antivirüs Gateway
  • Anti Spam
  • İçerik Filtreleme (Content Filtering)
  • Anlık Mesajlaşma Denetimi (IM-Instant Messaging Filtering)
  • Eşten Eşe Bağlantı Denetimi (P2P-Peer to Peer Filtering)
  • Bant Genişliği Ayarlama (Traffic Shaping)

Biscom Bilişim, bu konularda sertifikalı ve uzman kadrosuyla; danışmanlık, projelendirme, tasarım, kurulum, update upgrade, bakım ve destek hizmetlerinin sağlanması gibi çok geniş bir yelpazede müşterilerinin gereksinimlerini karşılamaktadır.

Sophos Firewall Nedir.!

Şirketler, kamu ve kuruluşlar, kişisel bilgisayar kullanıcıları, kısaca bilgisayar ve internetin kullanıldığı her yerde güvenliğin sağlanması gerekmektedir. Sophos firewall nedir, konusu burada devreye girerek tüm çözümleri sizlere sunmaktadır. Sophos firewall sistemleri ağ güvenliğinizi adeta bir kalkan gibi korumaktadır. En yüksek seviyede güvenlik sağlayan sistemlerle bilgisayarlarınızı koruma altına alabilirsiniz. Sophos çözümleri ile izinsiz giriş-çıkışları spam, Truva atı, trojen ve dışarıdan gelebilecek her türlü saldırıları önleyebilirsiniz.  E-posta, solucan, virüs, casus yazılımlar, VPN, IPS mesajlaşma, anti-spam, anti-virüslere karşı etkin bir koruma sağlamak için Sophos sistemleri içinden, ihtiyacınız olan sistemi seçerek bilgisayarlarınızda güvenlik duvarı oluşturmalısınız. Güvenlik duvarı ağınıza gelen tüm verileri filtreleyerek zararlı gördüklerinin geçişine izin vermez. Bu denetleme sistemi web filtreleme, IP filtreleme, port filtreleme gibi yöntemlerle yapılmaktadır. Bilgisayarlarda bulunan işletim sisteminde güvenlik duvarı vardır, ancak detaylı içeriklere sahip olmadıkları için yeterli koruma sağlayamamaktadır. Birçok güvenlik sistemi bulunsa da Sophos etkili ve güvenli koruma sistemleri ile her zaman ilk tercihler arasında yer almaktadır. Dünya çapında kendini kanıtlayarak ürettiği sistemlerle güven kazanan firmaların başında Sophos gelmektedir. Bilgisayarlarınıza yapılan siber saldırılardan korunmanın en güvenli yolu Sophos firewall sistemleri arasından ihtiyacınız olan sistemi seçmek olacaktır. Sophos firewall nedir, konusunda yaptığımız açıklamalar bilgisayarlarınızda güvenlik duvarı oluşturmanın önemini bir kez daha ortaya koymaktadır. Bunun önemini anlayan tüm kullanıcılar güvenlik duvarı sayesinde sorunsuzca internette gezinmektedir.

 

ANTİVİRÜS ÇÖZÜMLERİ;

Güvenilir olmak bizim için önde gelir

Dünya çapında 500 milyon bilgisayar ağı bulunan Bitdefender, dünyadaki en büyük güvenlik dağıtım altyapısına sahiptir. Günde 11 milyar güvenlik sorgusu gerçekleştiren Bitdefender, dünyadaki en yeni tehlikeleri bile en az 3 saniye içinde algılar, tahmin eder ve etkisiz hale getirmek için harekete geçer.

Bu yenilikler, 150'den fazla ülkede ailelerin, şirketlerin güvenini kazanmamıza ve bir o kadar da ödül sahibi olmamıza olanak sağladı.

Kurumsal firmalar için daha hızlı ve verimli Güvenlik

Bitdefender GravityZone, firmalar için daha hızlı ve etkili risk yönetimi sunan, bulut ve sanallaştırma platformları için lider güvenlik çözümüdür. Kullandığı farklı mimari ve eşsiz teknolojileriyle, GravityZone en iyi koruma ve en iyi performans için 1 numaralı antimalware çözümüdür.