Bitdefender, Av-Comparatıves Uç Nokta Önleme ve Yanıt Raporunda En Yüksek Performansa Ulaştı

09-02-2022 10:28    405

Global siber güvenlik lideri Bitdefender Antivirüs, 10 siber güvenlik tedarikçisinin karşılaştırıldığı AV-Comparatives’in “Endpoint Prevention and Response CyberRisk Quadrant Raporu’nda en yüksek puanı aldı ve “Stratejik Lider” olarak seçildi. Raporda Bitdefender GravityZone Ultra, önleme, algılama ve yanıt verme özelliklerinin yanı sıra yatırım getirisi (ROI) açısından da en üst sırada yer aldı.

Global siber güvenlik lideri Bitdefender Antivirüs, AV-Comparatives’in “Endpoint Prevention and Response CyberRisk Quadrant Raporu’nda “Stratejik Lider” olarak seçildi. Bitdefender, AV-Comparatives’in bağımsız testinde 10 siber güvenlik tedarikçisi arasından en yüksek performansı gösteren güvenlik yazılımı oldu. Test Bitdefender’in, düşük toplam sahip olma maliyeti ile birlikte gelişmiş tehditleri önleme, tespit etme, analiz etme ve müdahale etme yeteneğini onayladı.

AV-Comparatives raporu, güvenlik yazılımlarını ve çözümlerini sistematik olarak kontrol eden ve test eden bağımsız, üçüncü taraf bir raporlama ve test kuruluşudur. 10 siber güvenlik tedarikçisinin uç nokta güvenlik çözümlerinin değerlendirildiği testte, çeşitli teknikler kullanılarak 50 ayrı hedefli saldırı senaryosu gerçekleştirildi. Her çözüm, gelişmiş kalıcı tehditleri (APT’ler) ve çok aşamalı saldırıları algılama, araştırma ve engelleme yeteneği açısından değerlendirildi. Bitdefender GravityZone Ultratehditleri önleme, algılama ve yanıt verme özelliklerinin yanı sıra yatırım getirisi (ROI) açısından da en üst sırada yer aldı.

“Bitdefender, Sınıfının En İyi Uç Nokta Koruması”

AV-Comparatives’in kapsamlı Uç Nokta Önleme ve Müdahale testi, üç farklı aşamadan geçen çeşitli saldırı senaryolarından yararlandı: Uç Nokta Uzlaşması ve Dayanma Noktası, Dahili Yayılma ve Varlık İhlali. Her aşamada, güvenlik çözümlerinin tehdidi tanımlayıp tanımlamadıkları, yanıt süreleri, uç noktaları izole etmek gibi düzeltici eylemde bulunma yetenekleri ve tehdidin zaman çizelgesi ve doğası hakkında kolay erişilebilir bir biçimde ayrıntılı istihbarat sağlama yetenekleri dahil olmak üzere çeşitli faktörler değerlendirildi.

Yazı İçeriği

Bitdefender Antivirüs’ün Öne Çıktığı 3 Başlık

1. “Stratejik Lider” Olarak Adlandırıldı

Rapora göre “Stratejik Lider” olarak adlandırılmak, Bitdefender GravityZone Ultra’nın optimum operasyonel ve analist iş akışı özellikleriyle birlikte “olağanüstü önleme, algılama, yanıt verme ve raporlama yetenekleri” sergilediği anlamına geliyor.

2. En İyi Tespit ve Önleme

Bitdefender GravityZone Ultra, birleşik önleme ve yanıt yetenekleri için %99,5 puan, tehditleri önleme hızı için %100 puan ve testteki ilk aşamanın ötesine geçen saldırıları durdurmada en yüksek puanı (%98) elde etti.

3. Yatırım Getirisi

Rapor, Bitdefender GravityZone Ultra’nın, yüksek operasyonel doğruluğu ve düşük hatalı pozitif sayısı nedeniyle, en düşük toplam sahip olma maliyetine ve yüksek bir yatırım getirisine sahip olduğunu vurguladı.

AV-Comparatives’in kurucu ortağı Peter Stelzhammer, “EPR testi, siber suçlulardan oluşan bir Kırmızı Ekip tarafından saldırıya uğrayan bir kuruluşu taklit ediyor. Bitdefender, %99 ile en yüksek aktif yanıt puanlarından birine ve en düşük beş yıllık ürün maliyetine sahip.” açıklamasında bulundu.


Etiketler: